Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan kamp programında Gemlik Karacaali kamp alanında her dönem 75 öğrenci ağırlanacaktır. Kamp programı her ayın iki hafta sonu liselere giriş sınavı hazırlık motivasyon kampı olarak düzenlenecektir.

Program normal etüt sisteminden farklı olarak eğitim koçluğu sisteminde olacak ve alanları ile ilgili uzman eğitimciler öğrencilere sınav motivasyon, hızlı soru çözme, eğitim ve rehberlik, alan yönlendirmesi, Sınav stresi kaygı giderme, okul tanıtımları vb. şeklinde olacaktır.

Cumartesi günü saat :10:00 da Merinos güney kapıdan alınacak öğrenci ve eğitimciler Pazar günü akşam 18:00 de merinos güney kapıya bırakılacaktır.Sabah,öğle ve akşam yemeği ile bir gece konaklama sağlanacaktır.

Milli Eğitim il müdürlüğünden öğrenci desteği istenecek belirlenen okullardan ikişer sınıf olarak öğrenci kamp programına alınacaktır.. Özellikle maddi durumdan dolayı eğitim koçluğundan faydalanamayan öğrenciler için güzel bir çalışma olacaktır.